Konstrukcja wodoszczelnego basenu

wodoszczelny-basen

Pomiędzy strukturą dachu ogrodu zimowego a dachem powinna pozostać dosyć wiele miejsca przeznaczonego dla rynny dachowej. Za pomocą prostej listwy i poziomicy, pionowo pod krokwiami wyznaczamy miejsca przytwierdzenia słupów w fundamencie. Wykopujemy doły o głębokości 80 centymetrów. Stworzone fragmenty boczne przymocowujemy do przygotowanej już struktury nośnej dachu.

Na krawędzi łączymy je wraz z progami wykonanymi z ciężkiego drewna

Mocujemy za pomocą klinów zrobione również z twardego drewna słupy fundamentu, układając je pod progami, wsparte na płytach wykonanych z betonu, ułożonych w wykopanych w ziemi dołach. Nim przeszklimy własny ogród zimowy, trzeba zainstalować w nim części wentylacyjne oraz usztywnić konstrukcję dachu płatwiami. Obróbkę dachu powinno się przeznaczyć dla blacharza. Folię uszczelniającą układamy a także zgrzewamy w „skrzynce rynny”, między dachem a ogrodem zimowym. W naszym ogrodzie zimowym dach zamknięto płytami komorowymi z makrolonu. Paski jakich obowiązkiem jest uszczelnianie na krokwiach a także przykręcony od zewnątrz profil przytrzymujący gwarantują wodoszczelność a także wytrzymałość na podmuchy wiatru. W zewnętrzne części nośne okapu wpuszczamy kołki aluminiowe o długości ok. 16 cm, służące jak podpora dla rynny dachowej.

Rynna skryta za deską osłaniającą, zamocowaną na wolnych końcach kołków, zostanie niedostrzegalna

Wybieramy rynny dachowe z przekrojem prostokątnym stworzone z tworzywa sztucznego, łatwe do zamontowania i do kupienia w dowolnym sklepie. Zamiast rynien z PCV wolno użyć również rynien wykonanych ze stali ocynkowanej, powlekanej powłoką tworzywa, lub nawet rynien miedzianych. Rynny metalowe powinny być natomiast instalowane poprzez profesjonalistów, dlatego że połączenia formowanych części potrzebują lutowania.

Na sam koniec wypełniamy okna a także drzwi przeszkleniem izolującym

Ramy zostały w taki sposób przygotowane, że szybko można zaadaptować do nich tafle szklane zaopatrzone w uszczelkę, w metodę, jaka zapewnia ich szczelność. Po dokonaniu wszelkich tych czynności uzyskujemy gotową zewnętrzną powłokę naszego ogrodu zimowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *