Osprzęt do przenoszenia nietypowych ładunków

przenoszenie ładunków

Specjalistyczne urządzenia takie jak dźwignice to urządzenia używane do przewozu (poziomego i pionowego) ciężkich obiektów, zwierząt i ludzi na niewielkie dystanse. Właśnie takie przyrządy muszą pracować na specjalnie przygotowanym gruncie, czyli na specjalnie zaczepionych liniach oraz podtorzach. Do takich maszyn zaliczają się: cięgniki, chwytaki, sztaplarki, dźwignice, przyciągarki, wciągarki, wciągniki, wyciągi szybowe, żurawie, suwnice pomostowe i suwnice bramowe.

Nowym rodzajem cięgników są wciągniki

Na rynku są dostępne wciągniki ręczne, jedno i dwu hamulcowe. Wciągniki i chwytaki odznacza niezbyt duży rozmiar oraz zwarta budowa. Wciągniki są wykorzystywane w przemyśle górniczym oraz budownictwie, dobrze sprawdzają się do transportu na niewielkie odległości. Do rodzajów cięgników zaliczamy również wciągarki.

Przenoszenie wrażliwych tworzyw wymaga zachowania szczególnej ostrożności, ze względu na zagrożenie ich deformacji lub zniszczenia

W takiej sytuacji wymagane jest nabycie uchwyty do blach. Umożliwiają one podnoszenie tworzywa w pozycji pionowej lub horyzontalnej. W celu nadzwyczajnej osłony można użyć dwa lub więcej uchwytów. Szerokość szczęk, pozwala na celne adaptacje narzędzia do przenoszonego materiału.

Do przenoszenia rozkruszonych budulców takich jak żwir czy piasek trzeba wykorzystywać najlepszej jakości sprzęt

Czerpaki dostępne na rynku oparte są na układach hydraulicznych, mechanicznych lub będących kombinacją tych dwóch. Dzięki zastosowaniu powłoki odpornej na ścieranie, taki sprzęt może być użytkowany przez wiele lat. Najlepsze produkty tego typu posiadają certyfikat CE, który daje gwarancje bezpieczeństwa wykorzystywania i dużą trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *