Wygodne meble szkolne

meble szkolne

Wysyłając własne pociechy do szkoły ufamy, że są wtedy pod dobrą opieką i czekają dla nich właściwe warunki pozwalające na przyswajanie wiedzy. Na nieszczęście nie każde placówki edukacyjne spełniają opisane warunki. Nawet podstawówki, które teoretycznie są stworzone dla dzieci w najmłodszym wieku posiadają spore braki w licznych sprawach.

Niestety najgorzej prezentuje się kwestia wyposażenia polskich placówek szkolnych

Nasze dzieci muszą całymi dniami siedzieć na niewygodnych krzesłach szkolnych, często uszkodzonych co może sprawić wady postawy. Niestety inne meble szkolne są w równie złym stanie. Duża ilość szkół w Polsce wygląda pod tym względem okropnie. Nie dba się nawet o odnowienie uszkodzonych mebli, zaś czasami wystarczyłoby zaledwie dokręcić śruby.

Ogromna część placówek edukacyjnych tłumaczy, iż nie ma środków na nabycie porządnego umeblowania, bowiem meble szkolne są zbyt drogie

W małej części jest to prawdą, gdyż produkcja mebli jest droga, a należy doliczyć jeszcze marże sklepów meblowych. Niestety w wielu sytuacjach gotówka w placówkach szkolnych jest źle rozmieszczona. Zarządcy szkół inwestują w rzeczy bezcelowe zamiast kupić nowiutkie meble szkolne.

W obowiązku rodziców spoczywa doglądanie o dobro dzieci, z tej przyczyny musimy zaciekawić się tym co dzieje się w placówce szkolnej i jakie panują tam warunki. Nie wymusza to od nas ogromnego poświecenia, ponieważ oceny warunków panujących w placówce szkolnej da się dokonać w terminie spotkania z nauczycielem. Należy jednak pamiętać, iż wszystkie spostrzeżone nieprawidłowości powinno się zgłosić dyrektorowi szkoły, nawet jeżeli mielibyśmy to robić podczas każdej wywiadówki.

Mimo iż indywidualna uwaga nic nie zdziała to jeżeli liczniejsza grypa rodziców zainteresuje się tym problemem oraz naciśnie na zarządcy placówki edukacyjnej to istnieje kolosalna szansa, że zostaną znalezione środki finansowe na nowiutkie meble szkolne. Musimy pamiętać, że posiadamy prawo do kontroli warunków w jakich nauczają się nasze pociechy oraz do raportowania swoich obserwacji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *